دانلود شماره ی هفده: پی یر خوش شانس

دانلود شماره ی هفده: پی یر خوش شانس

اینبار صحنه ای از یک کمدی سرحال فرانسوی، ساخته ی کلود زیدی را انتخاب کرده ام.  زیدی با یک کمدی شیرین دیگر، داستان بامزه ای را تعریف می کند درباره ی آدمی نه چندان جذاب و نه چندان خوش هیکل و حسابی خجالتی که ناگهان تبدیل می شود به « بمب جاذبه » و کازانوای دبیرستان دخترانه! همه ی دخترهای دبیرستان دنبالش می افتند و با یکی از زیباترین و دست نیافتنی ترین بازیگران زن سینما، شبی را صبح می کند.

اما قسمت بامزه ی داستان اینجاست که پدر او، در عین حال که یک جراح است، بخشداری معروف هم هست که از قضا بر علیه فضای به قول خودش مبتذل شهر، که تنها روی مسئله ی جنسیت می چرخد، سخنرانی می کند و می خواهد این دیدگاه را از فضای جامعه دور کند. این تضاد، که یکی از قوانین خلق یک کمدی خوب و سرحال است، باعث می شود، داستان، با شوخی های گاه شاهکاری همراه باشد. به عنوان مثال همین سکانسی که من انتخاب کرده ام؛  آقای بخشدار، پدر پی یر، که گفتم جراح هم هست، وقتی در میانه ی جراحی، موضوع بی آبرویی پسرش را در روزنامه ها به اطلاعش می رسانند، تمرکزش را از دست می دهد و اتاق عمل را تبدیل می کند به حمام خون! به جای توضیح، ببینیدش. از آن لحظات درجه یکی که فقط به ذهنی شوخ و شنگ و جذاب ممکن است برسد و بس.

لطفاً بخوانید: از آنجایی که سرعتِ دانلود در رودفایل ( و البته بقیه ی سایت های به اشتراک گذاری ویدئو )، برای کسانی که اکانت ندارند و عضو سایت نیستند، معمولاً پایین ( و در مواردی، خیلی پایین ) است، در نتیجه ممکن است دانلود فایل های تصویری کوتاهِ این سایت، مدت زمانی به طول بینجامد. از همین ابتدا عذرخواهی می کنم ( هر چند کاملاً بی تقصیرم و ناچار ) و امیدوارم آدمِ پر صبر و حوصله ای باشید!

۲ دیدگاه به “دانلود شماره ی هفده: پی یر خوش شانس”

  1. حسین رازی زاده گفت:

    دارم میدانلودم

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سینمای خانگی من – نقد و بررسی فیلم