صحنه ی شماره ی سی و دو: مادر

صحنه ی شماره ی سی و دو: مادر

« مادر » ( ۲۰۰۹ ) ساخته‌ی بونگ جون هو، شاهکار است. ساخته‌ی دیگرِ همین کارگردانِ خوش‌قریحه، یعنی « خاطرات قتل » ( اینجا ) از فیلم‌های محبوبم است ( قابل توجه دوستانی که می‌خواهند بدانند فیلم‌های محبوبِ من کدام‌ها هستند! ). صحنه‌ای که این بار برایتان انتخاب کرده‌ام، صحنه‌ی آغازینِ فیلم است. یکی از بی‌نظیرترین عنوان‌بندی‌هایی که تاکنون دیده‌ام. همراهیِ یک موسیقی شاهکار با رقصِ خلسه‌آورِ مادری که عاشقِ فرزندِ عقب افتاده‌اش است و در راهِ به دست آوردنِ او، هر کاری می‌کند. معنای این رقصِ عجیب را وقتی متوجه می‌شوید که فیلم تمام شده است. اما بدونِ دانستنِ داستان هم می‌شود از این صحنه‌ی بی‌نظیر لذت برد. ( حجم: ۲۲ مگابایت )

دانلود

۴ دیدگاه به “صحنه ی شماره ی سی و دو: مادر”

 1. احمد گفت:

  این طور که معلوم است فیلمهایی که به آنها نمره ی ۴/۵ یا ۵ داده ایْ همان فیلمهای محبوبت هستند؟!

  • damoon گفت:

   نه همه شان. کم و بیش. برخی از آن ها را دوباره باید ببینم، چون سال های زیادی از رویش گذشته. اما از بین آن هایی که ۴/۵ یا ۵ داده ام، فیلم های نظیر « زنگ تفریح »، « ترافیک »، « گرسنگی »، « سالی دیگر »، « هنری، تصویر یک جانی بالفطره »، بی شک در لیستِ فیلم های بالینی ام هستند؛ لیستی که شامل چندین و چند فیلم است.

 2. ماکان گفت:

  واقعا صد افسوس که من خیلی دیر با این بخش سکانس آشنا شدم و نیمی از سکانس ها رو از دست دادم چون ظاهرا تمامی لینک های دانلود سکانس های شماره هفده به قبل از کار افتادن. کاش امکان ترمیم و جایگزینی لینک ها وجود داشته باشه.

  • damoon گفت:

   ممنون که خبرم کردید. قرار نبود که لینک ها کار نکنند. انگار مشکلی پیش آمده که در حال بررسی هستم. امیدوارم رفع شود. ضمن اینکه همه ی لینک ها هم از کار نیفتاده اند.

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سینمای خانگی من – نقد و بررسی فیلم