نگاهی به فیلم بی مصرف ها The Expendables 2

نگاهی به فیلم بی مصرف ها The Expendables 2

 • بازیگران: سیلوستر استالونه ـ بروس ویلیس ـ جیسون استاتهام و …
 • فیلم نامه: ریچارد ونک ـ سیلوستر استالونه براساس داستانی از کِن کافمن ـ دیوید آگوستو ـ ریچارد ونک
 • کارگردان: سیمون وست
 • ۱۰۳ دقیقه؛ محصول آمریکا؛ سال ۲۰۱۲
 • ستاره ها: ۱ از ۵

انجمن مردان عضلانی

خلاصه ی داستان: مأموریت جدید گروه بانی راس، از هم پاشیدن باندی ترسناک است که در حال دسترسی به مواد خطرناکی هستند که با آنها می توانند بر دنیا حکومت کنند …

یادداشت: عضلانی های مطرح سینمای اکشن برگشته اند تا نشان بدهند هنوز هم که هنوز است، دود از کنده بلند می شود. جمعشان جمع است، از استالونه بگیرید تا آرنولد تا جت لی و همینطور بیایید جلو. همه هستند. عضله ها را ریخته اند بیرون و قدرت نمایی می کنند و گهگاهی هم برای مزه پرانی، تکه کلام های خودشان و همدیگر را در فیلم های مختلف به زبان می آورند و اسلحه های آنچنانی دست می گیرند و همه  را می ترکانند و لت و پار می کنند. استالونه که می گویند فیلم نامه ی فیلم معروفش “راکی” را در هیجده روز نوشته و از قضا به خاطرش نامزد اسکار هم شده، دوباره دست به کار می شود. او و همکار فیلم نامه نویسش، اکشن کارهای سابق بر این را به صحنه می آورند تا ملت را به شگفتی وادار کنند غافل از اینکه حتی عضله های پت و پهن اینهمه آدم هم نمی تواند سطحی نگری و احمقانه بودن بستر داستان را مخفی کند. از همان لحظه ی اول با صحنه های اکشن بمباران می شویم ( البته نمی توانم اعتراف نکنم که صحنه های جذابی از کار در آمده اند انصافاً ) و این قضیه تا دقایق آخر هم ادامه دارد. همه همدیگر را می زنند، همه تیراندازی می کنند و خلاصه این وسط معلوم نیست کی به کیست! یک نیمچه داستان مضحک هم به این لحظات بزن و بکوب وصل می شود که اصولاً اگر بی خیالش شویم بهتر است. داستان را می خواهید چه کنید اصلاً؟! بگذارید آرنولد با خیال راحت برگردد رو به دوربین و به سبک فیلم های ترمیناتور اعلام وجود کند!

 دود از کنده بلند می شود اما نه با این داستان!

دود از کنده بلند می شود اما نه با این داستان!

۷ دیدگاه به “نگاهی به فیلم بی مصرف ها The Expendables 2”

 1. سمانه گفت:

  من عاشق سینمای اکشنم(یه دختر دیوونه اکشن) درمورد داستان فیلم تا حد زیادی با شما موافقم و داستان ماجرای انتقامی کلیشه ایست که آدم خوب های داستان برای انتقام خون همکار جوانشان دست بکار می شوند و همه را آش و لاش می کنند…جدا از این موضوع قسمت جالب فیلم صحنه های اکشن فیلمه که من عاشق صحنه ای هستم که جیسون استیتهام در حکم کشیش شروع به مبارزه میکنه(به شخصه خب از اینجور چیزا خوشم میاد دیگه …حالا شما منتقدا میگید مسخره است)اما به نظرم کارگردان واقعا بعضی صحنه ها رو عالی درآورده.
  همیشه از اینکار بدم میاد که توی بیشتر فیلم های اکشن ،شخصیت ها رو ابر قهرمان نشون میدن که یه زخم هم برنمیداره…
  به هرحال یک ستاره کمی سخت گیریه(این نظر منه)

  • damoon گفت:

   اتفاقاً من خودم از علاقه مندان سینمای اکشن هستم و از دیدن صحنه های اکشن لذتی وافر می برم. منتقدها هیچ وقت نمی گویند صحنه های اکشن مسخره است، اما اگر آن صحنه های اکشن با داستانی قابل پذیرش و استاندارد همراه نباشند، خب طبیعتاً یک جای کار می لنگد و صرفاً نمی شود به جنبه ی اکشنش اکتفا کرد. فیلم باید در کلیتش، در همه ی قسمت هایش فیلم خوبی باشد. وگرنه من خودم اکثر فیلم های استیتهام را می بینم چون به نظرم اکشن کار بسیار خوبی ست. یا جکی چان که عاشقش هستم، یا جت لی و یا خیلی های دیگر.

   • سمانه گفت:

    چقدر عالی من عاشق جکی چان و جیسون استیتهام و جت لی هستم….طنزی که در اکشن جکی چان وجود دارد با هیچ طنز دیگری عوض نمی کنم….
    چون منتقد ها سخت گیرن فکر می کردم براشون این چیزا مسخره باشه …چقدر خوب که شما هم اکشن پسند هستید
    زنده باد سینمای اکشن.
    بزرگترین آرزوم کارگردان شدن در سینمای اکشنه(ایمان دارم به آرزوم ….منتظر باشین تا اسم منو بعنوان خانوم کارگردان در اکشن ببینید…(امیدوارم که خدا هم بخواد.))

 2. حسن گفت:

  از خصوصیات یک منتقد اصلا نگاه نکردن بعضی فیلمهاست یعنی باید بتونه از اسم فیلم و تیزر و سازندگان و…. به هیچ وجه سمت دیدن اون حرکت نکنه.

  • damoon گفت:

   هر شخصی – هر منتقدی – « خصوصیات » خودش را دارد!

  • safa گفت:

   اخه دائی چطور یه منتقد ندیده بتونه فیلم رو نقد کنه این دیگه از اون حرفها بود حالا میکفتی با دور تند نگاه کنه یا بعضی سکانسهاش رو میشد قبول کرد من از فیلم بی مصرف ها دفاع نمیکنم چون با اینکه هر کدوم رو حداقل چند بار دیدیدم ولی یک فیلم کاملا گیشه ای است که به احتساب تعداد بازیگرهای مشهوری که توفیلم هستن فروش گیشه فیلم بیستر بخاطر بازیگرهای مطرح اونه در کل به نظر من سیلوستر ادم زیاد ای کیو بالا و باهوشی نیست و این رو اگر رزکمه اش رو مطالعه کنین متوجه میشین عزت زیاد

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سینمای خانگی من – نقد و بررسی فیلم